ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΓΙΟΡΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ 2007 …και το καλό συναπάντημα
Κυριακή 17 Ιουνίου, ώρα 20.00 στο Μ.Σ.Θ.

O Σύλλογος Γονέων του Μ.Σ.Θ., σε συνεργασία με τους μαθητές, τους καθηγητές και το Σύλλογο Αποφοίτων, διοργανώνει αυτή τη γιορτή με την ευκαιρία του τέλους της χρονιάς. Με μαθητικά δρώμενα, εκπλήξεις, φαγητό και ποτό που προσφέρει ο Σύλλογος Γονέων,να αποχαιρετήσουμε τους αποφοίτους, να βρεθούμε όλοι ξανά,
να διασκεδάσουμε, πριν φύγουμε και σκορπίσουμε για το καλοκαίρι.

Όχι ρε σύ ... αυτό ήταν;

,,,,,Η ζωή είναι πορεία κυκλική - κύκλοι μικροί μέσα σε μεγαλύτερους. Ένας απ' αυτούς τους μικρούς κύκλους στην ζωή μας κλείνει. Ένας κύκλος που άρχισε να διαγράφεται πριν έξι χρόνια. Ένας κύκλος γεμάτος αγάπη, αγωνία, δημιουργικότητα, προβληματισμούς, όνειρα, φιλοδοξίες, μα πάνω απ' όλα φιλία!! Η φιλία... Πολλοί πιστεύουν ότι οι φιλίες των εφηβικών χρόνων σβήνουν γρήγορα, άλλοι πιστεύουν πως δεν δημιουργούνται ποτέ. Η δική μας παρέα όμως απέδειξε πως η διαφορετικότητα δεν αποτελεί απροσπέλαστο σύνορο. Αλλά αντίθετα αυτή έγινε ο δρόμος για να ταξιδέψουμε ο ένας προς τον άλλο με κοινό μεταφορικό μέσο τις μουσικές. Έγινε το στοιχείο εκείνο το οποίο θα μειώνει την απόσταση μεταξύ μας για πάντα. Έτσι οι δεσμοί που μας ενώνουν τώρα δεν θα φθείρονται αλλά συνεχώς θα ισχυροποιούνται.

“Και όσο περνούν και φεύγουν τα χρόνια
κaι η φιλία θα μένει αιώνια''

Don 't worry… Be happy !!!

Δ . Μ .