Σ Y Λ Λ O Γ O Σ   Γ O N E Ω N   &  K H Δ E M O N Ω N

MOYΣIKOY ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΘEΣΣAΛONIKHΣ

Προέκτ. Εγνατίας Πυλαία / 555 35 Πυλαία Θεσ/νικης

τηλ. 6974121854

Συνδυάστε την έξοδο του μεσημεριού της Κυριακής, με τη γνωριμία του χώρου όπου ζουν καθημερινά τα παιδιά μας, με το καλό φαγητό στην ειδικά για την περίσταση διαμορφωμένη  αίθουσα του εστιατορίου, και με την καλή μουσική από επιλεγμένο σύνολο του Σχολείου μας. Είναι μία πολύ καλή ευκαιρία να γνωριστούμε καλύτερα.

Καλέστε και τους αγαπημένους σας φίλου
Στο Μουσικό Σχολείο όλοι περνάμε καλά !

Η τιμή της πρόσκλησης είναι 10 € για τους γονείς και 8 €
για τους μαθητές και σ’ αυτήν  περιλαμβάνεται:
Πλήρες μενού, κρασί, αναψυκτικά , επιδόρπιο και άψογη εξυπηρέτηση.

Θα είναι χαρά μας να σας δούμε.

Σ.Σ.: Προσκλήσεις θα διατίθενται στο χώρο της εκδήλωσης την Κυριακή 24/2/08.

(Ο chef προτείνει έγκαιρη προσέλευση)

ΓΙ
Ο  ΠΡΟΕΔΟΔΩΡΟΣ

H Γ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ   ΑΣΠΑΣΙΑ ΣΤΟΥΜΠΗ

ΑΖΟΥΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ                                         ΑΣΠΑΣΙΑ ΣΤΟΥΜΠΗ

Σ Y Λ Λ O Γ O Σ ...Γ O N E Ω N... & ...K H Δ E M ON Ω N

MOYΣIKOY ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΘEΣΣAΛONIKHΣ

Θεσσαλονίκη 24/11/2006

Αγαπητοί γονείς

Την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου 2006 συγκροτήθηκε το νέο Δ.Σ που βγήκε από τις εκλογές της Τετάρτης 22 Νοεμβρίου 2006, ως ακολούθως :

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Πρόεδρος : ΑΖΟΥΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 6974 121854 theazoudis @ sch . gr

Αντιπρόεδρος : ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ 6982 471540 zfotiadis @ ote . gr

Γ. Γραμματέας : Στούμπη Ασπασία 6973368288 astoubi @ in . gr

Ταμίας : ΜΕΜΕΤΖΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 6937 389938 geomeme @ in . gr

Μέλος: ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 6974 791761thrasyvou@sch.gr

Μέλος : ΒΕΡΥΚΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 6972926195 andveryk @ yahoo . gr

Μέλος : ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 6974 008896 geomaur@otenet.gr

Παρακαλούμε για οτιδήποτε σας απασχολεί σε σχέση με το σύλλογο και το σχολείο να απευθύνεστε στα μέλη του Δ.Σ που είναι υπεύθυνα και πρόθυμα να δεχθούν τις προτάσεις και τις σκέψεις σας. Η επικοινωνία των γονέων με τα μέλη του ΔΣ θα βοηθήσει στην καλύτερη λειτουργία του Συλλόγου και στην επίλυση των προβλημάτων του σχολείου.

Αγαπητοί φίλοι,

H οικονομική συνδρομή του κάθε μέλους – γονέα ή κηδεμόνα καθώς και η φυσική του παρουσία σε κάθε λειτουργία του σχολείου είναι απαραίτητες προϋποθέσεις για την καλύτερη λειτουργία του Συλλόγου Γονέων αλλά και του ίδιου του σχολείου. Όμως στη φετινή σχολική χρονιά έχει διαπιστωθεί ότι αρκετοί από τους γονείς δεν έχουν εκπληρώσει τις οικονομικές τους υποχρεώσεις. Η οικονομική συνδρομή, που είναι 20 € το χρόνο για το γονέα με ένα παιδί και 30 € για το γονέα με δύο παιδιά, δίνει τη δυνατότητα στο Σύλλογο για μεγαλύτερη παρέμβαση στα δρώμενα του σχολείου και στην επίλυση των προβλημάτων του. Περιμένουμε από εσάς να εκπληρώσετε τις οικονομικές σας υποχρεώσεις και να επικοινωνείτε μαζί μας μεταφέροντας κάθε πρόβλημα ή σκέψη που θα βοηθήσει στην καλύτερη λειτουργία του σχολείου.

Το Δ.Σ συμπαραστάθηκε "εν τη γενέσει της" στην πρωτοβουλία των παιδιών μας να οργανώσουν συναυλία αλληλεγγύης στον άτυχο συμμαθητή τους από την Καλαμαριά. Κρίναμε ότι μια τέτοια εκδήλωση διαπαιδαγωγεί αξίες και παράγει ήθος ανθρωπιάς. Χαιρόμαστε που η πρωτοβουλία τους συνάντησε καθολική αποδοχή και που η τέχνη τους υπηρέτησε έναν ανθρωπιστικό σκοπό. Χαιρόμαστε επιπλέον διότι η αίθουσα πολλαπλών χρήσεων διατέθηκε γι αυτόν τον ανιδιοτελή  σκοπό και δεσμευόμαστε και στο μέλλον να αξιοποιηθεί ανάλογα!

ΓΙΑ ΤΟ Δ. Σ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Η Γ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

Σ.Σ.: Παρακαλούμε τη συνδρομή σας να την παραδώσετε μέσα στον ίδιο φάκελο σε κάποιο από τα μέλη του ΔΣ ή στον Δ/ντή του Σχολείου.

Επιστολή - κοινοποίηση πρός αρμοδίους- του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων
για τα υγειονομικά προβλήματα στη σίτιση των μαθητών

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΒΟΥΛΗΣ
ΙΑ΄ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΡΟΕΔΡΕΥΟΜΕΝΗΣ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ -ΣΥΝΟΔΟΣ Γ΄